Kluby użytkowania nieruchomości w oznaczonym czasie i kluby docelowe są formą własności nieruchomości zwanej również własnością wakacyjną, polegającą na zakupie i posiadaniu indywidualnej jednostki zakwaterowania do użytku sezonowego przez określony czas. Ośrodki spędzania czasu w oznaczonym czasie oferują często podobne udogodnienia jak hotel z restauracją (restauracjami), basenami, terenami rekreacyjnymi i innymi udogodnieniami zorientowanymi na wypoczynek. Kluby docelowe mogą natomiast oferować bardziej ekskluzywne prywatne zakwaterowanie, takie jak domy prywatne w okolicy. Przykładami marek timeshare są: Hilton Grand Vacations, Marriott Vacation Club International, Westgate Resorts, Disney Vacation Club oraz Holiday Inn Club Vacation Club Vacations.

Rozliczenia faktury dla noclegów dla firm

Motel, skrót „hotel samochodowy”, to mały obiekt noclegowy o niskiej wysokości, podobny do ograniczonego zakresu usług, tańszego hotelu, ale zazwyczaj z bezpośrednim dostępem do poszczególnych pokoi z parkingu. Motels zostały zbudowane tak, aby służyć podróżnym, w tym osobom podróżującym w wakacje i pracownikom, którzy jeżdżą do pracy (podróżujący handlowcy, kierowcy ciężarówek itp.). Powszechnie spotykane w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, motele często znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie głównej autostrady, gdzie budowano je na niedrogich gruntach na skraju miast lub na odcinkach autostrady.

sala konferencyjna stół

Noclegi grupowe – dostępne promocje

Budowa nowego motelu jest rzadko spotykana w latach 2000. XX wieku, ponieważ sieci hoteli budowały ekonomicznie opłacalne, ograniczone nieruchomości z franczyzą usługową na autostradach, które w większości konkurują o tę samą klientelę, w dużej mierze nasycając rynek do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Motels są nadal użyteczne w mniej zaludnionych miejscach, ale im więcej miejsc jest zaludnionych, tym więcej hoteli przenosi się w celu zaspokojenia zapotrzebowania na zakwaterowanie. Wiele z tych moteli, które nadal działają, przyłączyło się do krajowych sieci franczyzowych, często zmieniając markę na hotele, karczmy czy loże.

Hotele mogą oferować pokoje dla mikrostajdów, rodzaj rezerwacji trwający krócej niż 24 godziny, jeżeli klient wybierze kontrolę w czasie i długości pobytu. Dzięki temu hotel może zwiększyć przychody dzięki odsprzedaży tego samego pokoju kilka razy dziennie. Zarządzanie hotelami jest uznawanym na całym świecie obszarem kariery zawodowej i akademickiego kierunku studiów. Programy studiów, takie jak studia z zakresu zarządzania gościnnością, studia biznesowe i/lub programy certyfikacyjne formalnie przygotowują kierowników hoteli do praktyki branżowej.